sk mg slovan plzeň

kdo jsme?

Od roku 1990, kdy moderní gymnastika Slovanu Plzeň nastoupila svoji nelehkou úlohu pokračovat v tradici a poslání TSM MG, vychovala již řadu vynikajících gymnastek, pokračovatelek československých reprezentantek, odchovankyň zmíněného TSM MG, jako byla např. ­ Eva Švecová, Petra Henigová, Evženie Fastnerová, Gabriela Kůdová a úspěšná česká reprezentantka Andrea Šebestová. Ta přišla do Slovanu Plzeň ze Slávie Plzeň v roce 1988, tedy ještě za existence TSM MG a v roce 1993 přestoupila do GITY Brno. Za pětiletou éru v SK MG Slovan Plzeň získala Andrea řadu titulů mistryně ČSFR a ČR. Má za sebou i účast na Olympijských hrách v roce 1996.

Další vynikající reprezentantkou se stala Eva Židlická, absolutní mistryně ČR v juniorské kategorii, která nás úspěšně reprezentovala na ME v maďarské Budapešti v roce 2000 a i po tomto úspěchu si pravidelně odvážela medaile z mezinárodních závodů. Z doby nedávné můžeme ještě jmenovat mistryni ČR v základním programu Lenku Hajšmanovou a v kombinovaném programu Kristýnu Michelovou.

Slovan Plzeňdoby byla naší nejúspěšnější závodnicí Eva Židlická, mezi úspěšné odchovankyně SK MG Slovan Plzeň patří i Alžběta Adamová a Aneta Duchková.

 Za pokračování v tradici Tréninkového střediska mládeže v roce 1990 musíme poděkovat Evě Křížkové, bývalé dlouholeté předsedkyni SK MG Slovan Plzeň a vedoucí trenérce Libuši Paulové.

Kromě soutěží jednotlivkyň i společných skladeb se SK MG Slovan Plzeň věnuje i skladbám estetické gymnastiky, s nimiž již získal několik titulů mistrů České republiky. SK MG Slovan Plzeň má také svoje taneční studio, které se převážně věnuje art disciplínám, moderně a klasice a i tady slaví taneční skupiny republikové úspěchy. Nejcenější je zlatá z MS v roce 2015 a absolutní vítězství v itaslkém Spoletu.